Aktivity

Termálne kúpalisko EVA

 
Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch pozostáva z 25-metrového krytého bazéna /v súčasnosti mimo prevádzky/, z otvoreného 50-metrového bazéna , kľudového bazéna a detského bazéna ako aj z plôch vyhradených na slnenie a pre rôzne športy. Teplota vody sa pohybuje okolo 27 °C, v kľudovom bazéne až 34-36 °C. V areáli plnom stromov a zelene nájdete aj trávnatú plochu vhodnú pre volejbal a kriket, dva antukové tenisové dvorce a ihrisko na plážový volejbal. Kapacita areálu dosahuje 1500 osôb, prevádzka v súčasnosti iba letná. Od 1.6. do 30.9.

Viac na kupaliskoeva.sk.

Vodná nádrž Sĺňava

 
Vodná nádrž Sĺňava ktorá svoje pomenovanie dostala vďaka vysokému počtu slnečných dní v roku je ideálna pre vodné športy, kanoistiku, jachting, člnkovanie, rybolov a vyhliadkové plavby po Sĺňave. Na nádrži nájdete vodnolyžiarsky vlek, lodenicu. Hrádza okolo priehrady slúži pre peších i cyklistov. Umelo vytvorený vtáčí ostrov je chránenou prírodnou rezerváciou, zapísanou UNESCO.

Viac na pic-piestany.sk.

Vyhliadková plavba

 
Na vyhliadkovú plavbu po Sĺňave sa môžete vydať loďou kotviacou pri Kolonádovom moste v Piešťanoch.

Viac na plavbylodou.szm.com.

Cyklotrasy

 
Okolie Piešťan je vhodné cykloturistiku a ponúka množstvo cyklotias vhodných pre rekreačnú i náročnejšiu cykloturistiku

Viac na pic-piestany.sk.

Termálne jazierka

 
Termálne jazierka sú krásne v každom ročnom období, v každej časti dňa. Svedčí o tom množstvo ľudí, ktorí sa pri nich neustále zastavujú. A nie sú to iba návštevníci Piešťan, ale aj domáci, pre ktorých jazierka bývajú cieľom prechádzok. Tieto vodné plochy, plné života, sa už dávno stali jedným zo symbolov mesta Piešťany.

Viac na pic-piestany.sk.

Balneologické múzeum

 
Nájdete tu archeológiu regiónu Piešťan, národopis regiónu s ľudovým domom s pôvodným zariadením, expozíciu približujúcu dejiny Piešťan a dejiny Piešťanských kúpeľov, časť expozície je venovaná najvýznamnejším minerálnym vodám Slovenska a samostatná časť expozície je zameraná na prezentovanie osobnosti gen. M. R. Štefánika.

Viac na balneomuzeum.sk.

Výlety do oklolia

 
Okolie Piešťan ponúka návštevníkom mesta viaceré možnosti spoznávania histórie regiónu Piešťan.

Viac na pic-piestany.sk.